Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania SLOVAK.CH. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo vašom prehliadači.

Fórum

SLOVAK.CH | Slováci žijúci vo Švajčiarsku

reklama

Postup pri vymáhaní penazi

pred 4 mesiacmi 4 dňami #937 od Natalia Semlova (natalia600)
Postup pri vymáhaní penazi bolo vytvorené Natalia Semlova (natalia600)
Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať či mám nejakú šancu dostať peniaze späť, či má zmysel ísť na políciu atď. Ide o to ze som dobrovoľne požičiavala dotyčnej osobe peniaze, pretože som jej verila a potrebovala pomoc. No do dnešného dňa nemám vôbec nič vrátené a ja vôbec nemám prehlad ci osoba má nejaký príjem alebo nie.. Je to na dlhé vysvetľovanie.. Dohodli sme sa ústne že keď bude mať tak mi vráti a to z poistky ( to, čo dostanete pri odchode zo svajcu). No od devembra/januára nemám žiadne info o tom ako to pokračuje. Navyše sa mi dotyčná osoba vyhýba ako sa len da a všade blokuje aj napriek tomu ze sme sa dohodli ze napíšem zmluvu ktorú nemá problém podpísať. Suma nie je najmenšia a mne už došla trpezlivosť.

Ďakujem

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

pred 4 mesiacmi 2 dňami #938 od Henrik P. Uherkovich (PrávnikUherkovich)
Odpoveď od Henrik P. Uherkovich (PrávnikUherkovich) na tému Postup pri vymáhaní penazi
Dobrý deň pani Natália,

pokiaľ neviete pred súdom nijako preukázať, že ste dotyčnej osobe poskytli ,,pôžičku’’, ,,takéto’’ pôžičky sa nevzťahujú pod trestné právo, preto nemá zmysel s tým ísť na políciu.

Ústne dohody sú síce platné ale pred súdom musia byť dokázateľné, vo Vašom prípade to môže byť svedok, prítomný pri takejto dohode.

Ostavám s pozdravom

pred 4 mesiacmi 2 dňami #939 od Igor Kurek (admin)
Odpoveď od Igor Kurek (admin) na tému Postup pri vymáhaní penazi
Myslíte si, že by pred súdom obstála aj nejaká zaznamenaná komunikácia, ktorú obe strany potencionálne viedli? Napríklad ak dlžník v emaily, prípadne cez SMS píše, že chce záväzok vysporiadať.

S pozdravom,
Igor Kurek
Administrátor SLOVAK.CH

pred 4 mesiacmi 7 hodinami #940 od Henrik P. Uherkovich (PrávnikUherkovich)
Odpoveď od Henrik P. Uherkovich (PrávnikUherkovich) na tému Postup pri vymáhaní penazi
Urkunde'' sú podľa procesného práva všetky dokumenty, ktoré obsahujú relevantné fakty dokazovania, tj. priame dôkazy alebo potvrdenia.V elektronickej podobe ( konverzácia, chat a pod.) musí byť tákáto ,,neformálna'' dohoda zrozumiteľná a prijateľná pre súd so všetkými príslušnými dokumentami.V procesnom práve sa k takýmto dohodám nedá vyjadriť vo všeobecnej rovine. Prípady sú posudzované individuálne na základe preukázateľných faktov. Súd však prihliada na všetky okolnosti sporu. V ťažko dokázateľných prípadoch je výhodnejšia dohoda zainteresovaných strán. ( pokiaľ je možná )
S pozdravom H. Uherkovich

reklama

O nás

SLOVAK.CH je informačná webová stránka a sociálna sieť pre Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku. Slovenčina však nie je podmienkou, ale iba platformou na založenie tejto komunity.

Facebook