Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania SLOVAK.CH. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo vašom prehliadači.

Fórum

SLOVAK.CH | Slováci žijúci vo Švajčiarsku

reklama

Prikázaná práca od zamestnávateľa

pred 5 mesiacmi 2 týždnami #941 od Lukáš Fodora (lukasfodora)
Prikázaná práca od zamestnávateľa bolo vytvorené Lukáš Fodora (lukasfodora)
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde by som našiel niečo o práci, čo musím robiť a čo nie. Mám pracovnú zmluvu kde sa nič nepíše o tom, aby som musel ísť pracovať na Baustelle a zamestnávateľ ma tam nutí ísť (a odmieta mi zaplatiť Spesen). Taktiež chce aby som zváral v uzavretej nádrži z vnútra o veľkosti 3x2x2m (dxšxv) so vstupným a jediným otvorom na spodu o veľkosti 1x0.5m. Bez akéhokoľvek odsávania (povedal, že mi tam dá ventilátor no ten môj problém nerieši, lebo tam dym bude len víriť a nie ho odvádzať von). Proste chce aby som sa tam evidentne zadusil alebo priotrávil.

Neviem čo mu mám už povedať. Bol by som rád, keby mi to niekto poradí ak má podobnú skúsenosť. 

Ďakujem
Prílohy:

Prosím Prihlásiť pre zdieľanie konverzácie.

pred 5 mesiacmi 2 týždnami #942 od Igor Kurek (admin)
Odpoveď od Igor Kurek (admin) na tému Prikázaná práca od zamestnávateľa
Na toto je dobrá UNIA. Tam by vám zrejme hneď vedeli poradiť. Tam si však musíte platiť členské, a potom vás zastupujú v podobných sporoch.

S pozdravom,
Igor Kurek
Administrátor SLOVAK.CH

pred 5 mesiacmi 2 týždnami #943 od Lukáš Fodora (lukasfodora)
Odpoveď od Lukáš Fodora (lukasfodora) na tému Prikázaná práca od zamestnávateľa
Oni neriešia nič spätne a až po 3 mesiacoch. Skôr som mal na mysli nejaký zákon na ktorý sa môžem obrátiť. 

pred 5 mesiacmi 2 týždnami #944 od Igor Kurek (admin)
Odpoveď od Igor Kurek (admin) na tému Prikázaná práca od zamestnávateľa
Presne tak. To píšem aj pre iných, aby zvážili platenie si členského. Každému sa to môže stať, a potom potrebuje pomoc. Ak máte záujem o právnu radu, tak využite našu právnu poradňu:  www.slovak.ch/sluzby/pravna-poradna.html Tam vám poradí priamo právnik.

S pozdravom,
Igor Kurek
Administrátor SLOVAK.CH
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Lukáš Fodora (lukasfodora)

reklama

O nás

SLOVAK.CH je informačná webová stránka a sociálna sieť pre Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku. Slovenčina však nie je podmienkou, ale iba platformou na založenie tejto komunity.

Facebook